تبلیغات

مجله تفریحی پرمون

    ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ..::.. نظرات ،پیشنهادات و انتقادات خود را به شماره 30009900850402 ارسال نمایید...

    نویسنده پرمون شوید مجله تفریحی پرمون

نرم‌افزاری که ذهن شما را می‌خواند!

نرم‌افزاری که ذهن شما را می‌خواند!

شرکت فناوری اطلاعات «ایکس‌ویو» (XWave) یک نرم‌افزار آیفون طراحی کرده که قابلیت خواندن ذهن را دارد...


کاربران با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانند اشیای روی صفحه را با ذهن کنترل کرده و همچنین ذهن خود را برای کنترل سطوح ظرفیت توجه و آرامش آموزش دهند.

 

این دستگاه که جزو آخرین نرم‌افزارها در حوزه بازی‌ها و وسایل مورد استفاده با کنترل ذهنی است با یک هدست کار می‌کند که دور پیشانی کاربر بسته شده و به فیش آیفون وصل می‌شود؛ سپس یک حسگر فوق پیشرفته در دستگاه می‌تواند امواج مغزی کاربر را از جمجمه خوانده و آنها را به سیگنال‌های دیجیتالی تبدیل کرده و با رنگ‌های مختلف در صفحه آیفون نشان ‌دهد.

 

هنگامی که ذهن بر روی موضوع خاصی تمرکز می‌کند، نگاره‌ها تغییر کرده و سطح تمرکز یا آرامش فرد را نشان می‌دهند.

 

این حسگر فوق پیشرفته توسط شرکت نوآوری‌های بزرگ «دستگاه‌های PLX» و با استفاده از فناوری که برای سال‌ها توسط پزشکان در درمان بیماران صرعی و تشنجی استفاده می‌شود، ساخته شده است.

 

به گفته طراحان، مساله به اینجا ختم نمی‌شود. با استفاده از نرم‌افزار دیگری موسوم به «ایکس‌ویو تونز Xwaves Tunes»،‌ کاربران می‌توانند از طریق موسیقی که با امواج مغزی آنها مشابه است با هم ارتباط برقرار کنند.

 

این شرکت همچنین در مورد برنامه‌های آینده خود اعلام کرد که در حال کار بر روی یک سری فناوری مربوط به آینده است، برای مثال بازی‌هایی که می‌توان با ذهن، آنها را بازی کرد،‌ کنترل نور در خانه و حتی انتخاب موسیقی بر اساس وضعیت روحی افراد از این دسته فناوری‌های جدید است.

iconبرچسب‌ها : هدست, تازه ها, تکنولوژی,
  • نوشته: محمد رضایی
  • جمعه 20 اسفند 1389
  • نظرات()