تبلیغات

مجله تفریحی پرمون

    ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ..::.. نظرات ،پیشنهادات و انتقادات خود را به شماره 30009900850402 ارسال نمایید...

    نویسنده پرمون شوید مجله تفریحی پرمون

جوان ایرانی در رقابت با بزرگترین شعبده باز دنیا کریس آنجل


خودش در حالی که روی یک صندلی نشسته بود از یکی از آن 3 نفر که زن میان سالی بود خواست که نبض دستش را بگیرد و با هر بار احساس کردن نبض یک بار با میله ای به میکروفون بکوبد، زن میانسال هم شروع کرد و عارف چشمانش را بست، چند باری نبض زده شد و بعد هیچ؛ زن میانسال دست عارف را رها کرد و دست به پایین افتاد گویا عارف دیگر جان ندارد و در حین اینکه عارف بنا بر شواهد در دنیا دیگر نبود ...

عارف غفوری دانشجوی ایرانی اهل ارومیه كه با انجام كارهای فوق العاده در مسابقه استعدادیابی Yetenek Sizsiniz Turkie تیتر اول روزنامه ها و شبكه های تلویزیونی تركیه شد.

در یكی از پربیننده ترین شبكه های تلویزیونی تركیه برنامه بسیار جالبی به نام yetenek sizsiniz turkiye به صورت هفتگی در حال پخش میباشد.
این برنامه هر هفته از یكی از دانشگاههای تركیه به روی آنتن میرود.
این برنامه به تمام كسانی كه توانایی انجام كارهای خارق العاده و عجیب را دارد این امكان را داده است كه بتوانند خلاقیت های بینظیر خود را به معرض نمایش بگذارند. و درآخر نمایش 3 داور كه از معروفترین مجریان و بازیگران و هنرمندان تركیه هستند با رای( بله یا نه )به نمایش ارائه شده اظهار رای می كنند . و اگر 2 رای موافق از 3 رای را بدست بیاورند به مرحله های بعدی این مسابقات صعود میكنند.

عارف در نمایش اول مسابقه با انجام کارهایی به سبک “کریس آنجل” توانست با سه رای موافق هیات داوری به مرحله نیمه نهایی برود. ( از خم کردن و شکاندن قاشق بدون دخالت دست گرفته تا … )

البته خود عارف در پاسخ به اینکه کارهایش شبیه کریس آنجل است، می گوید: من کریس آنجل را دوست دارم اما می خواهم از او متفاوت باشم و می خواهم خودم باشم چرا که در دنیا یک کریس آنجل هست.

جوان ایرانی در رقابت با بزرگترین شعبده باز دنیا کریس آنجل ( +عکس)   parsfun.net

- درنمایش دوم عارف از داوران میخواهد تا از میان جمع حاضر 4 نفر را انتخاب كنند كه به او در ادامه نمایش كمك كنند. عارف از جیب خود تعدادی كارت را بیرون میاورد كه روی انها اسامی چهره های معروف نوشته شده است و به یكی از دختران میگوید یكی از كارتها را از لای كارتها بكشد ولی اسم نوشته شده را نگوید و فقط در ذهن خودش مدام اسمی را كه نوشته شده است را تكرار كند . و در این هنگام عارف با برداشتن یكی قیچی یكی از كارتها را با مهارت تمام به شكل صاحب اسمی كه روی كارت نوشته شده بود درمیاورد - براد پیت - بدون اینكه از اسم انتخاب شده با خبر باشد. در این حین داوران اقرار به شوكه شدن میكنند و رضایت خود را اعلام میكنند كه عارف به راحل بعدی صعود كند.
- عارف در نمایش سوم یك بسته ورق بازی(پاسور) از روی میز برمیدارد و به داوران میگوید از بین كارتها یكی را نام ببرند . عارف از قبل كه به محل برگزاری برنامه بیاید یكی از كارتها را در بین كارتها به صورت برعكس گذاشته بود كه همان كارتی بود كه داوران خود انتخاب میكنند . در این قسمت هست كه مجری اصلی برنامه اقرار میكند در زندگیش هیچ وقت به اندازه الان شوكه نشده بود.

- در نمایش چهارم عارف از 4 نفری كه از سوی داوران از میان جمع انتخاب شده بودند میخواهد تا 4 عدد هركدام روی یك ورق بنویسند و در اخر اعداد نوشته شده را با هم جمع كنند. عارف یك پاكت سربسته دارد كه میگوید قبل از آمدن به برنامه جواب مجموع این چهار عدد را در روی آن نوشته است و با باز شدن پاكت و آشكار شدن عدد نوشته شده در داخل پاكت تمام سالن برگزاری مبهوت این هنرنمایی جوان ایرانی میشوند.

غفوری در مرحله نیمه نهایی کارهای عجیب تری را از خود نشان داد که تمامی تماشاگران سالن را بهت زده کرد حتی یکی از داوران به مدت چند دقیقه و به احترام وی ایستاده به تشویق وی پرداخت و عارف در این مرحله نیز با سه رای موافق به فینال رفت.

در فاصله روز نیمه نهایی تا فینال کانالی از ترکیه نبود که عارف و کارهای خارق العاده اش را نشان نداده باشد و این جوان ایرانی به موضوع داغ ترکیه تبدیل شد.

http://img.parsfun.net/images/31340046146565717688.png

در روز فینال نیز عارف ظاهر شد و در این روز نیز کار عجیب تری نمایش داد؛ در فینال عارف ابتدا سه نفر از تماشاگران را به صورت کاملاً اتفاقی و رندوم انتخاب و به صحنه دعوت کرد و خودش در حالی که روی یک صندلی نشسته بود از یکی از آن 3 نفر که زن میان سالی بود خواست که نبض دستش را بگیرد و با هر بار احساس کردن نبض یک بار با میله ای به میکروفون بکوبد، زن میانسال هم شروع کرد و عارف چشمانش را بست، چند باری نبض زده شد و بعد هیچ؛ زن میانسال دست عارف را رها کرد و دست به پایین افتاد گویا عارف دیگر جان ندارد و در حین اینکه عارف بنا بر شواهد در دنیا دیگر نبود اتفاقات عجیب تری افتاد که تمامی تماشاگران و حضار ادامه آن را با ترس  عجیبی نگاه کردند البته خود عارف هم در ابتدای نمایش به زیر 18 ساله ها و زنان باردار اخطار داده بود.

http://img.parsfun.net/images/08390474150626088245.jpg

با این اجرای خارق العاده عارف غفوری، همه انتظار داشتند که وی رتبه اول را کسب کند و در حالی که عارف بین 14 فینالیست که به صورت اس ام اس رای گیری می شد رتبه نخست را داشت، رای گیری به قسمتی رسید که همه حذف شدند و دو نفر باقی ماندند یکی عارف غفوری و دیگری “صفا ” که جوان ترکیه ای بود که کارش تقلید صدای بازیگران و خوانندگان بود و در مقابل کارهای عارف چیزی برای گفتن نداشت.

اما در نهایت در کمال ناباوری مردم ترکیه صرفاً به خاطر اینکه عارف ایرانی بود و می خواستند استعداد سال ترکیه، یک ترکیه ای باشد به عارف رای کم تری دارند.

گفتنی است که عارف با مقام دومی جایزه 250000 لیری را برد.

http://img.parsfun.net/images/89243288346914380416.jpg

مطمئناً  در آینده نچندان دوری خبرهای بیشتری از این جوان ایرانی خواهیم شنید.


 تصاویری از مسابقه Yetenek Sizsiniz Turkie

size: 5.95 MB  HD Mp4


iconبرچسب‌ها : عارف غفوری, رقیب کریس آنجل,
  • نوشته: محمد رضایی
  • دوشنبه 8 فروردین 1390
  • نظرات()