تبلیغات

مجله تفریحی پرمون

    ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ..::.. نظرات ،پیشنهادات و انتقادات خود را به شماره 30009900850402 ارسال نمایید...

    نویسنده پرمون شوید مجله تفریحی پرمون

از اتفاق تا اکتشاف


حدود یک ماه پیش «هری کوور»، مخترع چسب همه‌کاره در 94 سالگی درگذشت. او حدود 60 سال قبل در حین آزمایش به‌طور تصادفی این ماده را کشف کرد.
در واقع هری می‏خواست پلاستیک شفافی تولید کند که به درد سربازان بخورد، اما...
اما اختراعش منجر به کشف مادۀ چسبناکی شد که برایش شهرت زیادی به همراه آورد. او بعدها نیز مادۀ دیگری تولید کرد که برای بستن زخم سربازان در جنگ ویتنام مورد استفاده قرار گرفت.

اما در دنیا بیشتر او را به عنوان مخترع چسب می‏شناسند؛ چرا که مقدار بسیار کمی از آن (حدود 5/2 سانتی متر مربع) می‏تواند یک تن وزن را تحمل کند و به همه چیز بچسبد. اما او تنها کسی نبود که به طور تصادفی کشف بزرگی کرد. در طول تاریخ
افراد زیادی در حین آزمایش‌های خود، موفق به کشف یا اختراع جالبی شده‌اند.


از کپک تا معجزه

یکی از معروف‌ترین کشف‌های تصادفی، پنی‌سیلین است؛ دارویی که بعضی‌ها با شنیدن اسمش دردشان می‌گیرد!

598

پنی‌سیلین را «الکساندر فلمینگ» در حالی‌که مشغول آزمایش روی آنفلوانزا و باکتری‏ها بود، کشف کرد. در یکی از ظرف‏‏های آزمایشگاه که درش باز مانده بود، کپکی ایجاد شده بود، اما فلمینگ به جای دور انداختن، آن را آزمایش کرد و به خاصیت شفابخشی این کپک که نام آن را پنی‌سیلین گذاشت، پی برد.


از مالاریا تا رنگرزی

«ویلیام پرکین» 18 ساله مشغول تحقیق روی بیماری مالاریا بود و تلاش می‏کرد راهی برای درمان آن بیاید. او هرگز نتوانست چنین ماده‏ای را کشف کند، اما توانست با ترکیب مواد شیمیایی به ماده‏ای دست پیدا کند که رنگ زیبایی داشت: بنفش! در آن زمان برای رنگ کردن پارچه‏ها از مواد طبیعی استفاده می‏شد و رنگ‌های مصنوعی به وجود نیامده بود. بنابراین کشف پرکین سنگ‌بنای صنعت رنگ‏های شیمیایی و استفاده از آن در پارچه‏ها شد و شهرت و ثروت برایش به ارمغان آورد.    

              

از دست کثیف تا قند شیرین

 فکر کن دست‏هایت را قبل از خوردن غذا نشویی و کشف مهمی کنی! «کنستانتین فالربرگ» شیمی‌دان بعد از این‌که از آزمایشگاه خارج شد، فراموش کرد دست‌هایش را بشوید.598

این اتفاق در سال 1879 میلادی افتاد و باعث کشف عجیبی شد. او در حالی‌که مشغول خوردن غذا بود، مزۀ شیرینی حس کرد؛ اما وقتی فهمید این شیرینی از غذا نیست، متوجه دستانش شد.

در واقع او هنگام کار با مواد شیمیایی به‌طور تصادفی توانسته بود قندی بسازد که بعدها به «ساخارین» معروف شد؛ قندی بسیار شیرین‏تر از قند معمولی که مصارف زیادی پیدا کرد.


از سردرد تا نوشابۀ محبوب

جای تعجب نیست که خیلی از غذاها و خوردنی‏های خوشمزه به‌طور تصادفی به وجود می‏آیند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که چند مادۀ خوراکی را با هم ترکیب کنید و غذای جدیدی بسازید. اما ماجرای دستیابی به نوشابۀ سیاه کمی فرق دارد. داستان از این قرار است که داروسازی به نام «جان پمبرتون» مشغول آزمایش روی دارویی برای سردرد بود، اما حاصل کارش نوشیدنی‏ محبوبی شد؛ نوشیدنی‌ای که به‌سرعت در سراسر دنیا رایج شد و البته هنوز که هنوز است، دستور ساخت آن یک راز است.


از سیب زمینی سرخ کرده تا چیپس
در سال 1853 یک مشتری وسواسی به رستورانی در «ساراتوگا» در نیویورک رفت و سفارش غذا با سیب زمینی سرخ شده داد. اوچند بار ظرف سیب زمینی ها را پس فرستاد و گفت آنها زیادی ضخیم و نرم هستند. بار آخر سرآشپز که «جورج کرام»نام داشت تصمیم گرفت عواقب کار را بر عهده گرفته و سیب زمینی ها را برش بسیار بسیار نازک بدهد و سرخ کند. این بار سیب زمینی ها بیش از حد ترد شدند و مشتری اعتراض کرد که نمی تواند آنها را با چنگال بردارد. ولی جالب اینجاست که تمام کسانی که در رستوران بودند از این سیب زمینی ها خوششان آمد و آن را چیپس ساراتوگا نامیدند که خیلی زود جهانی شد.


از تنگ ماهی تا اثر انگشت
هرچند که« وجود اثر انگشت» با تلاش «فرانسیس گالتون» در قرن نوزدهم شناسانده شد ولی باز هم بازرسان پلیس در تشخیص و کشف اثرهای انگشت مجرمان در محل جنایت ناموفق بودند و به سختی این کار را انجام می دادند. در سال 1982  چند پژوهشگر که در حال تحقیق در آزمایشگاه تحقیقات جنایی ارتش آمریکا در ژاپن بودند به طور اتفاقی یک تنگ ماهی را شکستند. وقتی تکه های تنگ شکسته را با چسب به هم می چسباندند متوجه شدند اثر انگشتشان روی لایه های چسب روی شیشه مانده است و به وضوح قابل رؤیت است.


از یخچال تا تفلون
«تفلون» در سال 1938 توسط یک شیمیدان به نام«روی جی پلانکت» اختراع شد.یک روز او به همراه شاگردش در حال آزمایش یک نوع ماده سرد کننده بود و می خواست بداند آیا می توان از آن در یخچال سازی استفاده کرد یا خیر؟ بنا به دلایل نامشخصی سیلندر گاز زودتر از حد انتظار پر شد، شاگرد پلانکت نتوانست آن را کنترل کند و سوپاپ باز گذاشته و با ترس و لرز سیلندر را باز کردند تا ببینند چه اتفاقی درون آن افتاده است ولی در کمال تعجب دیدند گاز در سیلندر به صورت جامد و به شکل پودر سفیدرنگ لیزی در آمده است. این ماده علاوه بر لیز بودن فاقد نیروی جنبشی بود و درجه ذوب بسیار بالایی داشت. شرکت «دوپونت» که محل کار پلانکت بود در سال 1945 ظروف تفلون را روانه بازار کرد و این ظروف یک سال بعد به طور معجزه آسایی دنیا را تسخیر کردند.


  از لباس کار تا شلوار جین
«ژاکوب دیوس» و «لوی استراس» پارچه جین را  در اواخر قرن نوزدهم در آمریکا باب کردند. این دو در سال 1854 به آمریکا مهاجرت کرده و به شغل خیاطی مشغول بودند.در سال 1870 زنی به مغازه آنها آمد و از ژاکوب خواست برای شوهر درشت استخوانش که عادت دارد شلوارهایش را زود پاره کند، یک شلوار ارزان بدوزد. ژاکوب با پارچه کتان برای او شلوار محکمی دوخت و دکمه های آن را از نوعی فلز درست کرده و به آن پرچ کرد. مدتی بعد خیاط های دیگر شروع به تقلید از این دو کردند ولی سرانجام آن ها با دوندگی بسیار در سال 1873 توانستند شلوار«جین» و «لیوایز» را به نام خود به ثبت برسانند و امتیاز تولید آن را بگیرند.


از لاشه سگ تا انسولین

در سال 1889 در استراسبورگ آلمان ، ژوزف فون مرینگ و اسكار مینكوفسكی ضمن بررسی نقش لوزالمعده در عمل گوارش ، لوزالمعده سگی را برداشتند. روز بعد یكی از دستیاران آزمایشگاه آنان را متوجه مگس هایی كرد كه به دور ادرار این سگ جمع شده بودند. آنان كه كنجكاو شده بودند بدانند چرا مگس ها به سوی ادرار جمع شده اند آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و متوجه شدند كه دارای قند بسیار زیادی است و وجود قند در ادرار از نشانه های شایع دیابت است.

فون مرینگ و مینكوفسكی برای اولین بار نشانه هایی را مشاهده كردند كه دلالت بر ایجاد دیابت تجربی در یك جانور است. نبود لوزالمعده در این حیوان نشان می داد كه باید رابطه ای میان این عضو و دیابت وجود داشته باشد. این دو دانشمند، ثابت كردند كه از لوزالمعده ، ماده ای ترشح می شود كه مصرف قند را تنظیم می كند و كمبود این ماده باعث اختلالاتی در سوخت و ساز قند می شود كه به صورت نشانه های دیابت ظاهر می شوند.

iconبرچسب‌ها : از اتفاق تا اکتشاف, اختراع تصادفی چسب, کشف اشتباهی پنی سیلین, مالاریای رنگرز, دستهای کثیف و کشف ساخارین, اشتباه نوشابه,
  • نوشته: محمد رضایی
  • جمعه 2 اردیبهشت 1390
  • نظرات()