تبلیغات

مجله تفریحی پرمون

    ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ..::.. نظرات ،پیشنهادات و انتقادات خود را به شماره 30009900850402 ارسال نمایید...

    نویسنده پرمون شوید مجله تفریحی پرمون

فناوری دیجیتال (8 فناوری جدید)


لنز جداشدنی
تصاویر گرفته شده با دوربین موبایل، هر قدر هم كه مگاپیكسل بالایی داشته باشند، یك مشكل دارند و آن هم نبود یك لنز خوب است. این لنز DSLR كه می‌تواند به آیفون متصل شود ، بهترین تصاویر را به سنسور این گوشی منتقل می‌كند.
 این لنز كه كاملا جداشدنی است، حتی هنگام گرفتن عكس هم الزامی ‌به چسبیدن به گوشی ندارد و به عنوان یك وسیله مستقل عمل می‌كند.


ماهواره‌ای به اندازه كف دست

این تراشه‌های كوچك، نسل بعدی پردازنده‌ها نیستند، بلكه قرار است در سفر بعدی شاتل به فضا، به دیواره ایستگاه فضایی متصل شوند. دانشمندان می‌خواهند بدانند یك ماهواره تا چه حد می‌تواند كوچك، اما مفید باشد.


كیبوردی برای آیفون

كیبورد مجازی آیفون برای تایپ پیغام‌های كوتاه مناسب است، اما وقتی بخواهید یك متن بلندتر را با آن ایجاد كنید، كمی ‌آزاردهنده می‌شود. این كیبورد راه حلی است برای جلوگیری از درد انگشت شست بعد از تایپ طولانی در آیفون. این كیبورد جایی برای آیفون دارد كه با اتصال به آیفون، به یك كیبورد كامل برای آن تبدیل می‌شود.


استیوجابز كربنی

هواداران استیو جابز و ایده‌های تكنولوژی‌اش، آنقدر به وی علاقه پیدا كرده‌اند كه نمی‌دانند چكار كنند، شاید این جلد آیپاد با طرح استیو جابز بتواند تا مدتی آنها را راضی نگه دارد.


موتزارت قرن بیست و یكم

پیانوهای مدرن از قرن 18 تا امروز وجود داشته و بر موسیقی حكمرانی كرده است، شاید این ساز جای خودش را به یك ساز اثر فناوری یعنی Airpiano بدهد كه كیبوردی بدون دكمه است و از 8 حسگر تشخیص فاصله استفاده می‌كند تا آواهای ملودیك را تولید كند.


مبدل آیپد به نت‌بوك

مهم نیست كه چقدر طرفدار تبلت‌ها هستید و چقدر از نت‌بوك بدتان می‌آید، در هر دو حال باید قبول كرد كه تایپ روی نت‌بوك‌ها بسیار ساده‌تر از تایپ روی آیپد است. بنابراین ازiTab كه یك كیبورد/كیف بلوتوث است، برای تبدیل آیپد به یك نت‌بوك جمع و جور استفاده می‌كنند.


نمایشگرهای تاشو، اول سراغ لپ‌تاپ رفتند

نیلز فان هوف، نخستین كسی است كه به فكر ایجاد لپ‌تاپ‌هایی با نمایشگرهای تاشو افتاده و اولین مدل نمونه این لپ‌تاپ را با عنوان FENO ساخته است.


كیفی كه آن سوی دیوارها هم می‌بیند

در كیف خود چه دارید؟ مداد، خودكار؟ لپ‌تاپ؟ هر چقدر هم كه كیف خود را مجهز كنید، باز به این كوله‌پشتی نخواهید رسید. در این كوله‌پشتی یك رادار وجود دارد كه می‌تواند حتی درون دیوارها را هم ببیند و یك نقشه سه‌بعدی از اتاق مجاور عرضه كند و تصاویر را به گوشی موبایل بفرستد!

iconبرچسب‌ها : لنز جداشدنی, ماهواره‌ای به اندازه كف دست, كیبوردی برای آیفون, استیوجابز كربنی, موتزارت قرن بیست و یكم, پیانو, مبدل آیپد به نت‌بوك, نمایشگرهای تاشو, كیفی كه آن سوی دیوارها هم می‌بیند,
  • نوشته: محمد رضایی
  • جمعه 30 اردیبهشت 1390
  • نظرات()