مجله تفریحی پرمون

    ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ..::.. نظرات ،پیشنهادات و انتقادات خود را به شماره 30009900850402 ارسال نمایید...

    نویسنده پرمون شوید مجله تفریحی پرمون

زمان آخرین خاموشی


گاهی اوقات گزارش گرفتن از وضعیت خاموش و روشن شدن سیستم عامل هم مهم می‌شود. در این شرایط است كه كاربران حرفه‌ای برگ برنده خود را رو می‌كنند، طوری كه می‌شود زمان و تاریخ دقیق تعداد دفعاتی را كه رایانه خود را خاموش و روشن كرده‌اید در اختیارتان قرار گیرد!

در چنین شرایطی باید بیش از پیش مراقب كارهایتان باشید، چرا كه اگر رایانه ای را به صورت اشتراكی مورد استفاده قرار می‌دهید و بدون هماهنگی از آن استفاده كرده و بخشی از آن را به هم ریخته‌اید، نمی‌توانید براحتی روشن كردن رایانه و كار كردن با آن را منكر بشوید، زیرا كمی‌زیركی می‌تواند دست شما را رو كند! قصد داریم روشی را به شما آموزش دهیم كه با استفاده از آن می‌توانید براحتی از زمان و تاریخ خاموش شدن‌های رایانه در ویندوز ویستا،7 و 8 گزارش تهیه كنید.

برای انجام این كار می‌باید به روش زیر عمل كنید:

1‌‌ـ‌ روی گوی استارت كلیك و در كادر جستجو عبارت eventvwr.msc را وارد كنید.

2‌‌ـ‌ چنانچه با پیغام امنیتی UAC مواجه شدید، گزینه Yes را انتخاب كنید.

3‌‌ـ‌ در پنجره Event Viewer، از ستون سمت چپ با 2 بار كلیك كردن روی گزینه Windows Logs، از گزینه‌های موجود در آن، روی گزینه System یك بار كلیك كنید سپس روی همین گزینه كلیك راست كرده و گزینه Filter Current Log را برگزینید.

4‌‌ـ‌ در پنجره به نمایش درآمده از گزینه‌های موجود در فهرست مقابل Event sources، گزینه USER32 را انتخاب كنید و در كادر زیرین آن كه عبارت «All Event IDs» نوشته شده است، عدد 1074 را بنویسید.

5‌‌ـ‌ با تایید تغییرات، مشاهده می‌كنید كه گزارش كاملی از تاریخ و زمان خاموش شدن‌های رایانه شما ایجاد شده است.

توجه: چنانچه بخواهید تاریخ و زمان خاموش شدن‌های اتفاقی رایانه بدون فرمان كاربر را مشاهده كنید، می‌توانید به جای كد 1074 از كد 6008 استفاده كنید.

iconبرچسب‌ها : زمان آخرین خاموشی, کنترل خاموش و روشن شدن سیستم,
  • نوشته: محمد رضایی
  • یکشنبه 29 خرداد 1390
  • نظرات()